https://www.high-endrolex.com/11
Jak vybrat okna | Otherm Brno
https://www.high-endrolex.com/11
https://www.high-endrolex.com/11
https://www.high-endrolex.com/11
775 750 154
brněnský specialista na okna brněnský specialista na okna
přívětivé ceny přívětivé ceny
záruka přímo od výrobce záruka přímo od výrobce
vyrobeno v ČR vyrobeno v ČR
 

Jak vybrat okna


Při výběru nových oken musíte vzít potaz celou řadu parametrů. Kromě designu, který je samozřejmě důležitý, ale není vším, je nutné se zaměřit i na tepelně a zvukově izolační vlastnosti jednotlivých okenních profilů a na charakter stavby a její umístění. Na volbu typu okenního rámu i zasklení bude mít vliv především podnebí místa stavby a okolní hlučnost atd.

Tepelná a zvuková izolace je při výběru oken na prvním místě

Kvalitní tepelná izolace je zásadní z hlediska eliminace spotřeby energií, při které hraje hlavní roli kvalitní zasklení. O tepelné izolaci skel vypovídá součinitel prostupu tepla označovaný Uw. U izolačních dvojskel se tento index pohybuje okolo 1 až 1,1 W/m2.K, u trojskel od 0,5 do 0,8 W/m2.K. Čím nižší je tento index, tím lepší má zasklení tepelně izolační vlastnosti.

U zvukové izolace naopak platí, že čím vyšší je index vzduchové neprůzvučnosti Rw, tím lépe bude zasklení zvukově izolovat.

Jaké vybrat okenní rámy?

Z hlediska volby materiálu okenních rámů jsou stále nejvíce preferována plastová okna. Jejich vynikající izolační vlastnosti a skvělý poměr ceny a hodnoty je předurčují k instalaci v panelákových bytech i rodinných domech. Plastová okna jsou navíc po celou dobu své životnosti prakticky bezúdržbová.

Dřevěná eurookna mají díky vysoké kvalitě povrchové úpravy životnost až 40 let. Dřevo navíc dodá interiéru pocit útulnosti. Dá-li se dřevěným oknům pravidelná péče a údržba, je nutno řešit povrchovou úpravu nejdříve v polovině jejich životnosti. Jsme si vědomi vysoké kvality použitých lazur a postupu, který používáme pro úpravu rámů dřevěných oken, proto na jejich povrchovou úpravu nabízíme plnou 7 letou záruku.

Naprosto bezúdržbové jsou dřevohliníkové okenní rámy, které mají dřevěný korpus ze strany exteriéru pokryt hliníkovým pláštěm chránícím dřevo před nepříznivými vlivy okolí.

Ve výrobních provozech, ale i v moderních domech najdou uplatnění nezničitelná hliníková okna, která jsou ale finančně nejnáročnější.

Certifikát původu a odborná montáž jsou nutností

Ať již si vyberete plastová, dřevěná, dřevohliníková či hliníková okna, vždy vyžadujte certifikát jejich původu, tedy chtějte znát jejich výrobce a vybírejte opravdu kvalitní výrobky. Jen takové vám mohou společně s odborně provedenou montáží zaručit, že okna budou sloužit dlouho a dobře.

  Kontaktujte nás

 

Telefon: 775 750 154

 

Mail: brno@otherm.cz

Cenová kalkulace
ZDARMA

do 24h Vás kontaktujeme

Poptávka

 

https://www.high-endrolex.com/11