https://www.high-endrolex.com/11
Zelená úsporám | Otherm Brno
https://www.high-endrolex.com/11
https://www.high-endrolex.com/11
https://www.high-endrolex.com/11
775 750 154
brněnský specialista na okna brněnský specialista na okna
přívětivé ceny přívětivé ceny
záruka přímo od výrobce záruka přímo od výrobce
vyrobeno v ČR vyrobeno v ČR
 

Zelená úsporám


Rádi byste na svém rodinném či bytovém domě provedli výměnu oken, ale chybí vám prostředky? Využijte na financování části vašeho projektu dotaci Nová zelená úsporám. Ta je poskytována nejen na výstavbu nových domů v minimálně nízkoenergetickém standardu, ale i na rekonstrukce a výměny oken a dveří, které musí být vést ke snižování energetické náročnosti budov.

Na co lze čerpat dotaci?

Žádost o dotaci v programu Nová zelená úsporám je možno podávat do vyčerpání alokovaných peněz nebo nejpozději do 31.12.2021 ve 3 typech energetických opatření:

  1. Na výstavbu rodinných domů s nízkou energetickou náročností (nízkoenergetický a pasivní standard).
  2. Na snižování energetické náročnosti již postavených rodinných či bytových domů (zateplení fasády, střechy či podlahy, výměna oken, dveří apod.)
  3. Na instalace energetických zdrojů s vyšší efektivitou (výměna kotle, instalace tepelného čerpadla, solární systémy pro ohřev vody apod.)

Kolik můžete dostat?

Výše dotace závisí na efektivitě instalovaných opatření. Samozřejmě platí, že k čím vyšší úspoře rekonstrukce povede, tím vyšší dotační prostředky na ni dostanete. Pokud vyměníte okna za nová s co nejnižším součinitelem prostupu tepla (0,5 – 0,8 W/m2.K), můžete dostat zpět až 50 % vynaložených nákladů. Izolační vlastnosti rodinného domu samozřejmě nevylepší pouze výměna oken či vchodových dveří, pro dosažení nároku na maximální podporu je potřeba zvážit i kompletní zateplení domu.

Nově jsou podporována i dílčí opatření

V rámci nové výzvy není nutno provádět komplexní opatření, ale podporována jsou i dílčí opatření menšího rozsahu, například instalace venkovní stínící techniky (žaluzie, rolety, slunolamy), využití tepla z odpadních vod či výstavba zelené střechy. Žádost o dotaci v rámci tohoto program lze podat výhradně elektronicky s využitím online formuláře.

Více informací o programu Nová zelená úsporám najdete na webu www.novazelenausporam.cz.

  Kontaktujte nás

 

Telefon: 775 750 154

 

Mail: brno@otherm.cz

Cenová kalkulace
ZDARMA

do 24h Vás kontaktujeme

Poptávka

 

https://www.high-endrolex.com/11